Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14 березня 2023 року суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко виступив національним експертом Ради Європи у роботі онлайн–конференції “Захист прав дітей під час війни та у післявоєнний період в Україні”, яку було організовано проєктом Ради Європи “Захист прав дітей під час війни та у післявоєнний період в Україні”.
Під час конференції було розглянуто питання щодо визначення ключових потреб національних зацікавлених сторін у захисті прав дітей в умовах війни, основних результатів Проєкту “Боротьба з насильством щодо дітей в Україні” 2022 року, підтримки проєктів національних НУО з підвищення обізнаності та зміцнення потенціалу фахівців, що працюють для дітей і разом з дітьми, а також ініціатив та ключових пріоритетів міжнародних партнерів стосовно захисту прав дітей в умовах війни.
Спікерами фахової дискусії виступили представники центральних органів виконавчої влади України, українських громадських організацій, міжнародні партнери з ЮНІСЕФ Україна, Консультативної місії Європейського Союзу (EUAM) в Україні, Програми USAID “Справедливість для всіх” та міжнародні й національні консультанти Ради Європи.
Також у цей же день відбулося перше засідання Наглядової ради проєкту РЄ “Захист прав дітей під час війни та у післявоєнний період в Україні”, на якому команда Проєкту представила членам Наглядової ради цілі та заходи нового проєкту на 2023–2024 роки, а також провела консультацію із зацікавленими сторонами і партнерами для визначення їх потреб та пріоритетів щодо подальшої співпраці.
Нинішній Проєкт є прямим продовженням попередніх трьох проєктів Ради Європи з цих же питань та спрямований на захист прав дітей в цілому, враховуючи особливі ризики породжені збройною агресією, а саме для внутрішньо переміщених дітей, примусово переміщених дітей, дітей, які залишилися без піклування батьків та без супроводу дорослих, відповідно до стандартів Ради Європи. Він направлений на підвищення ефективності механізмів, які сприятимуть створенню дружніх до дітей умов і процедур під час кримінальних проваджень.
В ході засідання українські партнери мали можливість висловити пропозиції та визначити для себе пріоритетні напрями співпраці на наступні роки у межах реалізації нового Проєкту.
Павло Пархоменко виступив із презентацією щодо зміцнення потенціалу ювенальних прокурорів, щодо документування порушень прав дитини внаслідок сексуального насильства.