flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей

10 жовтня 2023, 08:28

  Суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко прийняв участь у тренінгу по підготовці фахівців з питань  міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей, який  відбувся з 2 по 5 жовтня у місті Києві.

  Даний тренінг був проведений за проєктом Ради Європи "Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні” у співпраці з Офісом Генерального прокурора України і є першим з чотриденних тренінгів “Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей".

  Метою ж тренінгу є напрацювання дитиноцентрованих підходів та ефективних алгоритмів міжвідомчої взаємодії з метою впровадження в практичну діяльність стандартів моделі ефективної міжвідомчої взаємодії в процесі реалізації Пілотного проєкту імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність, на виконання Спільного наказу Офісу Генерального Прокурора, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціальної політики України.
   Тренінг об’єднав 25 представників і представниць органів прокуратури, слідчих, дізнавачів, ювенальної превенції, органи пробації, адвокатів системи безоплатної правової допомоги, установ виконання покарань та місць попереднього ув’язнення, служб у справах дітей, органів опіки та піклування, установ та закладів для дітей для проходження соціально-психологічної реабілітації, що працюють у місті Київ.
 
    Тренінг складається з трьох модулів:
1. Основи правосуддя дружнього до дитини, включаючи відповідні стандарти Ради Європи.
2. Міжвідомча взаємодія, як фундаментальна засада правосуддя дружнього до дитини.
3. Впровадження дитиноцентрованих підходів та застосування процедур і практик, дружніх до дітей, на основі конкретних сценаріїв.
   Протягом чотирьох днів підготовки учасники і учасниці склали загальні алгоритми взаємодії з залученням всіх дотичних суб'єктів на прикладі реального кейсу під час досудового розслідування, на кожній стадії судового розгляду, та на стадії завершення контакту дитини з системою правосуддя, дружнього до дитини.