flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Спори, пов’язані з виконанням судових рішень

07 червня 2016, 09:45

 Спори, пов’язані з виконанням судових рішень

 

1.  Аналіз положень Закону №  606-ХIV, Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3  серпня  2011  р. №  845, дає підстави для висновку, що державні ви- конавці позбавлені можливості проводити будь-яке списання коштів за виконавчими документами, згідно з якими боржниками є державні органи, тому стягувачам слід подавати такі документи безпосередньо до органів Казначейства.                 

Державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження (п.  8 ч.  1 ст. 26 Закону № 606-ХIV у редакції, чинній на мо- мент винесення постанови ДВС).

Отже, державний виконавець відділу ДВС повинен був відмовити підприємству у відкритті виконавчого провадження на підставі зазначено- го, оскільки виконавчий документ у цій справі мав виконуватися виключно органом Казначей- ства, в якому обслуговується боржник (постанова Верховного Суду України від 24 червня 2015 р. у справі № 3-317гс15).

 2.  Положеннями ч.  3 ст.  27 Закону №  606-ХIV передбачено, що у разі отримання документального підтвердження про повне виконання рішення боржником до початку його примусового виконання державний виконавець закінчує виконавче про- вадження в порядку, встановленому цим Законом. Виконавчий збір і витрати, пов’язані з організаці- єю та проведенням виконавчих дій, у такому разі з боржника не стягуються (постанова Верховного Суду України від 28 січня 2015 р. у справі № 3-217гс14).