Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID
Завдяки судовій реформі довіра громадян України до судів та судової влади зросла з 2015 року по 2017 рік з 5% до 12%, що є найбільшим показником росту серед інших гілок влади.
Про це свідчать результати Першого кола Всеукраїнських опитувань громадян, суддів та правників щодо судової реформи та сприйняття корупції, яке провела Програма USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» за результатами 2017 року.
Так, згідно з опитуванням, довіра до поліції знизилась з 21 до 20%, до прокуратури – зросла з 8 до 13%.
Результатом підвищення довіри громадян до судів є реалізація з 2014 року судової реформи. «Зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закон «Про судоустрій і статус суддів» мають позитивний вплив не лише на незалежність судів, а й на стабільність судової системи та підвищення довіри громадян України до судової влади», - йдеться в результатах опитування.
Зокрема, 85% опитаних позитивним вважають запровадження в рамках реформи кваліфікаційного оцінювання суддів, 80% - конкурсний відбір до Верховного Суду, 65% - надання судам контролю за виконанням судових рішень, 64% - повернення до триланкової системи судоустрою, 60% - скасування повноважень Президента щодо звільнення суддів, 62% - звуження суддівської недоторканості до функціональної, 50% - розширення повноваження Вищої ради правосуддя, створення, 61% ліквідація та реорганізація судів на підставі закону.
Джерело: центр суддівських студій.
Верховний суд назвав головний критерій для визнання людини біженцем
Верховний суд постановив, що при визнанні статусу біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, поточна ситуація в країні походження є достатнім доказом обґрунтованості побоювань переслідування
Верховний суд, розглянувши касаційну справу за позовом громадянина Сирії до Міграційної служби, постановив, що основним критерієм визнання статусу біженця є докази побоювання людини стати жертвою переслідування. Про це йдеться на сайті Судової влади України.
Так, Міграційна служба України відмовила громадянину Сирії (який проживає на території України з 2012 року і хотів легалізувати своє проживання) у визнанні його статусу біженця через недостатні підстави вважати його особою, яка потребує додаткового захисту.
Верховний суд постановив, що при розгляді зазначених справ слід враховувати обґрунтоване побоювання стати жертвою переслідувань, яке є визначальним у переліку критеріїв щодо визначення біженця.
Позивач у заяві стверджує, що в умовах внутрішнього збройного конфлікту і складної політичної ситуації в Сирії його повернення до країни неможливе, оскільки існує загроза його життю, безпеці та свободі.
Зі свого боку у ВС зазначили, що відповідно до п. 10 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду, інформація про країну походження (Сирію) належить до загальновідомої і може бути отримана як від біженця, так і з інших джерел інформації.
А, згідно з ч. 2 ст. 72 Касаційного адміністративного суду України, обставини, визнані судом загальновідомими, не потрібно доводити.
Постанова ВС №820/1309/16, провадження № К/9901/11781/18 від 23.05.2018